Mercedes-Benz R Class je výkonní 7 místní vůz s pohonem všech 4 kol, který ve flotile Avanti Api plní roli prostorného luxusního vozu na dlouhé a náročné cesty. Díky prodlouženému rozvoru kol poskytuje velkorysý prostor celé posádce a umožňuje jí vychutnat si pohodlnou jízdu bez nežádoucích vibrací od vozovky. Prémiový vzhled, sportovní duch a pohon 4×4 mu dává jedinečné místo mezi prémiovými automobily, kde představuje špičku ve své třídě. Vyniká nejen při jízdě na nekvalitních tuzemských dálnicích, ale také při komfortní jízdě ve městě a na okresních silnicích. Pohodlný podvozek ve spojení s pohonem všech kol je ideálním řešením zejména pro firemní zákazníky, kteří se potřebují přepravit rychle, pohodlně a bezpečně na delší vzdálenosti.

Mercedes-Benz R Class je velké a široké vozidlo. Verze s dlouhým rozvorem je tak dlouhá jako S Class, ale díky vysoké linii střechy je praktičtější než limuzína. Předek vozu má design podle nejnovějšího trendu vozidel Mercedes, takže jeho tvář je opravdu pěkná. Kromě přitažlivého exteriéru je jednou z jeho nejlepších vlastností také prostorný interiér, který pohodlně pojme sedm dospělých osob s objemnými zavazadly o objemu až 1.048 l. Tento skutečně velkorysý prostor stojí za pozornost především při cestování na velké vzdálenosti, kdy se prostor a velký objem vozidla skloňuje s pocitem komfortu a bezpečí.

Mercedes-Benz R350 je uhlazené a pohodlné vozidlo pro manažery, kteří vyžadují vysoký standard přepravy ve vozidle nevšedního profilu, které zvýrazňuje vkus a styl své posádky. Vysokou atraktivitu mu také propůjčuje originální AMG Bodystyling – mezi dopravci neobvyklý a jedinečný vzhled vozidel podtrhující výkon a eleganci v každém detailu.

V Avanti Api známe hodnoty kvalitní přepravy, proto jsou stylové vozy Mercedes-Benz R Class nedílnou součástí vozového parku pro každodenní ježdění.